Всі новини

Дизайн ділянки таунхауса: ідеї та поради!

Дві-три сотки — це звичайний максимум для власників таунхаусів.
А вмістити на них хочеться все різноманіття заміського життя.
І сьогодні ми розповімо, як це можна зробити на практиці..

Планування ділянки

Найчастіше забудовники використовують схоже планування комплексу: суцільна забудова житлових будинків, позаду яких розташовані невеликі ділянки землі. Питання з паркуванням зазвичай вирішено: це або вбудований гараж, або ж невелике парко-місце перед будинком. Тому, площу позаду таунхауса можна використовувати для менш прагматичних задач.

Зазвичай, залишаються наступні функції:

  • рослинне оформлення — як виключно декоративне, так і цілком їстівне,
  • відкрита їдальня і зона барбекю,
  • місце для дитячих ігор або спортивний майданчик,
  • місце для засмаги, а іноді — і купання.
Важливо!
Під час вибору таунхаусу обов’язково враховуйте фактор затінення.
Якщо ділянка розташована з північного боку, вона буде затінена весь день.

Але, у випадку, якщо ви вже придбали будинок з північною ділянкою — не хвилюйтесь. Просто, створюючи ландшафтний дизайн, використовуйте тіньовитривалі рослини. Розмістіть тут затишну зону відпочинку і зробіть ставку на вечірнє дозвілля. Вогнище і атмосферні світильники зроблять комфортною навіть таку ділянку.На фото таунхаус з затишними ділянками.

Розставте пріоритети

Нагромадження меблів, зелені і устаткування перетворять і без того обмежений простір на хаос, тому до зонування маленької ділянки потрібно підходити з обережністю. Насамперед, варто визначитися, яку головну функцію виконуватиме задній двір таунхауса, і який образ ви хочете створити.

Важливо!
З’ясуйте, де проходять комунікації.
Трапляються випадки, коли магістралі водопостачання і опалення проходять прямісенько під ділянками. Це потрібно враховувати, адже до труб може знадобитися доступ. Тому, не варто встановлювати на цих місцях стаціонарні споруди і висаджувати багаторічні рослини.

Сценарій # 1: Куточок природи
На фотографіЇ затишний дворик з квітами,біля яких стоять два крісла.

Чудово підійде для тих, хто перебрався за місто заради живої природи. Проте, це зовсім не означає, що потрібно засадити вашу невелику ділянку кущами і цибулинами. Ландшафтний дизайн таунхауса — це саме той випадок, коли кількість рослин потрібно розрахувати з ювелірною точністю.

1) Визначтесь, чи потрібен вам город і сад, або ж рослинне оформлення краще звести до декоративних видів. Але пам’ятайте, що городи теж можуть бути вельми гарними.

2) Зазвичай, ділянка біля таунхауса не лише невелика за площею, але й оточена високим парканом. Використовуйте його на повну. Висока огорожа — це майже готова шпалера. В’юнкі рослини перетворять його на романтичну зелену стіну.

Дівочий виноград, кірказон, жимолость запашна, клематиси, княжики —
це саме ті види, які дозволяють швидко вирішити проблему нудних огорож.
Вони ідеально підходять для експрес-озеленення. А актинідія поєднає у собі декоративність і плодівництво.

3) Що стосується дерев, то на мініатюрних ділянках їх розмістити не так легко. Великі розлогі дерева у центрі крихітного двору виглядають дуже атмосферно, але, на жаль, цей образ далекий від реальності.

Згідно з нормами, великі дерева повинні знаходитися не ближче 4-х метрів від паркану. Це досить логічна вимога, адже коріння можуть пошкодити комунікації, саме дерево буде нести небезпеку для оточуючих при сильному вітрі, та й сусіди зовсім не зрадіють гілкам на їх території. Тому, висаджуючи дерева на мініатюрній ділянці, зверніть увагу на їх майбутній розмір.

Для плодового саду і декоративного вирощування на обмеженій площі підійдуть колоноподібні дерева, штамбові і компактні форми, у тому числі — у контейнерах.
Стрижені чагарники допоможуть створити навіть справжній садок у мініатюрі, аристократичний і казковий одночасно.

Контейнерне вирощування — ідеальне для маленьких ділянок. Воно дозволяє змінювати садову композицію і раціонально використовувати однорічники. І паркан, знову ж таки, виявиться у нагоді. На ньому прекрасно розміститься ярусний город або клумба у ящиках або інших кашпо. Тільки враховуйте, що при вирощуванні у контейнерах потрібно особливо ретельно стежити за вологістю.

Сценарій # 2: Відкрита вітальня

Мініатюрна ділянка найчастіше сприймається безпосереднім продовженням будинку. Використовуйте цей образ. «Винесіть» вітальню назовні. Не обмежуйтесь легким пластиковим столом. Нехай меблі виконують головну роль і привнесуть на ділянку атмосферу комфорту та затишку.На фото дворик таунхауса з екзотичними рослинами і ліхтариками.

Не обов’язково у цьому випадку обирати компактні меблі. Нехай простір для відпочинку займе належну йому роль. А ось його розташування можна варіювати. Найбільш очевидний варіант — вітальня на вулиці, яка примикає до вітальні у будинку. Цей варіант зручний тим, що влітку ви можете фактично об’єднати їх. Та й кухня під рукою.

Під час оформлення вуличної вітальні використовуйте інтер’єрні прийоми, але переосмислені у природному ключі. Не нехтуйте світильниками — вони створюють неповторну атмосферу.
За формою меблі і освітлення можуть бути абсолютно інтер’єрними. Але ось про що не варто забувати, так це про матеріали — вони повинні бути пристосовані для використання на вулиці.

Сценарій # 3: Дитячий садок

Маючи свою, нехай і невелику, ділянку землі, складно втриматися від того, щоб не віддати її дітям. Зробіть її цікавою і безпечною для них.

Щоб зберегти природну атмосферу, не відмовляйтеся від газону. Зробіть його стійким до витоптування, використовуючи спортивну суміш. Ще краще настелити готовий рулонний стійкий газон — він краще розвинений, а це означає, що він міцніше, ніж насіннєвий. На такому газоні, при належному догляді за ним, діти зможуть грати без перешкод.На фотографіЇ ділянка таунхауса з дитячим майданчиком.

Знову ж, не забувайте про паркан. Розміщуйте дитяче обладнання на вертикальній площині: крейдяна дошка, шведська стінка або комплекс для лазання відмінно розташуються на паркані. Для безпеки розмістіть під ними пісочну яму або мати. Решта обладнання цілком може бути мобільним — різні ширми, намети і модульні конструктори зроблять відпочинок більш різноманітним.

Головне, що на відкритому повітрі можна дозволити собі те, що не зробиш у будинку.

Сценарій # 4: СпортНа фото чоловік грає в теніс.

Якщо вам вже давно хочеться мати свій власний простір для активних ігор вам знадобиться спортивний газон. Встановіть знімну сітку для бадмінтону або перетворіть одну сторону паркану у стіну для гри у сквош. Кільце для стрітболу також не займе багато місця. Але пам’ятайте про захист. Скоріше за все, вам доведеться обтянути паркан сіткою, щоб м’яч і воланчики не залітали до сусідів.

Спортивний майданчик на ділянці відмінно поєднується із зоною відпочинку — і глядачам є де присісти, і буфер безпеки між спортом і будинком забезпечено.

Завдання — вмістити все

Обравши головний сценарій, зовсім не обов’язково обмежуватись лише ним одним. Відведіть йому головне місце, а решту сумістіть.На фото дворик таунхауса,в якому стоять диван,крісло і столик,а вздовж паркану ростуть квіти.

Багатофункціональність і мобільність — рішення для маленьких ділянок, таких як дворик таунхауса. Ярусний город на паркані створить зелену та живу огорожу. Дитяча крейдяна дошка доповнить її фарбами, а газон поєднає простір для дитячих ігор і спорту. Комфортні дивани оформлять затишну зону для відпочинку і обідів на вулиці. Та у той же час, заховають спортивний та інший інвентар.

Також, не варто відмовлятися від зовсім, на перший погляд, не функціональних елементів. Фонтан або скульптура багато місця не займе, але створить особливий настрій.

Експерементуйте!