Всі новини
Фото таунхауса на продажу

Первинний і вторинний ринок нерухомості

Ринок нерухомості можна розділити на дві категорії.

Існує первинний і вторинний вид власності

 
Первинний ринок — це різні новобудови, тобто це нерухомість, яка ще не перебувала у власності. Покупець купує абсолютно нову квартиру/будинок/таунхаус, що побудували нещодавно.

Тепер розберемо, що таке вторинний ринок
Виходячи із назви можна зрозуміти призначення вторинного житла. Це житло з «історією», тобто придбана нерухомість вже не «першої свіжості» і у неї був власник.

Що ж краще? Вибір за вами!

Звичайно, покупці прагнуть придбати саме новобудову, але чому? Можна оформити житло на свій власний смак, тобто зробити ремонт “з нуля”, широкий вибір, новий будинок і т.п. За к-тю плюсів цей вид нерухомості значно виграє у порівнянні з вторинною нерухомістю.

Розглянемо позитивні фактори при купівлі новобудови детальніше:

 • Не потрібно платити посередникам.
 • Ви можете оформити житло на власний розсуд та створити свою неповторну “атмосферу”.
 • Не потрібно витрачати безліч грошей на заміну старих труб, сантехніки тощо, адже будинок абсолютно новий.
 • Ціна на нерухомість буде лише зростати і якщо виникне необхідність — ви завжди можете продати об’єкт.
 • Можна не перевіряти «історію». Потрібно лише перевірити забудовника і переконатись, що будівництво здійснюється згідно із чинним законодавством.

Негативні аспекти первинного ринку:

 • Процес будівництва може затягнутися на невизначений час.
 • Будівельна компанія може стати «банкрутом» та будинок не добудують.
 • Підготовка юридичних документів — це довгий процес, тому Вам потрібно буде набратися терпіння.
 • У новинах ми часто бачимо недобросовісні організації. Тому існує невеликий ризик.
 • Доведеться викласти чималеньку суму на ремонт.
 • Усі мешканці будуть переїздити одночасно, а це означає, що вони також будуть проводити ремонтні роботи і як результат постійний шум за стіною.
 • Може виявитись, що поруч не буде  школи, садочку, магазинів, парковки і невідомо коли вони з’являться. Тому потрібно звертати на це увагу заздалегідь!
 • Гроші на квартиру/таунхаус або будинок — банки видають кредит з великими відсотками або зовсім відмовляють у видачі, тому…

 

Купувати нове житло варто лише при наявності необхідної суми для покупки!

 

Як Ви бачите, негативних факторів не багато, але вистачає, щоб хоча б розглянути варіант придбання вторинного житла

 • Основний плюс — ви купуєте «готове» житло з усіма принадами, а також незручностями.
 • Ще одною перевагою вторинного житла є — час. Його можна придбати у стислі терміни, але пошук підходящої нерухомості забирає багато часу.

 

Будівельники спочатку дивляться на вторинний ринок і вже по ньому визначають, чи вигідно будувати новобудову зараз або ж краще зачекати?
Якщо попит низький або ж взагалі відсутній, то будівництво нової споруди буде відкладено на невизначений час.
Якщо витрачаються гроші на будівництво — відповідно, ціна на квартиру/таунхаус/будинок підвищується. До чого це призводить? Покупці купують нерухомість “з історією”.

 

 • Вторинний і первинний ринок також по-різному реагують на усілякі нестабільні ситуації. Наприклад, якщо попит на нерухомість падає — організація може збанкрутувати. У той час, на вторинне житло погана тенденція не позначиться, адже вартість залежить лише від власника. Вторинний ринок швидко підлаштовується під сьогоднішні реалії,  а ось новобудова напряму залежить від попиту.
 • Житло другого сорту має більш стабільний ринок та може запропонувати покупцю найширший вибір нерухомості, серед якого кожен зможе знайти для себе найоптимальніший варіант.

 

Але також, не варто забувати, що старе житло може мати багату історію та безліч власників,
а це означає, що вам можуть підсунути квартиру з «сюрпризом».
Тому, будьте обачливі!

 

Який висновок?

Робити висновок про те, що якийсь із ринків краще — нерозумно! Обидва мають як плюси, так і мінуси! Усе залежить від покупця. Бажаєте купити нову квартиру/будинок чи таунхаус? Будь ласка, обирайте! Ні? Звертайтесь до агентства та шукайте на вторинному ринку! Таким чином, лише Ваші вподобання впливають на остаточний вибір.

Єдине, що ми рекомендуємо, підходити до покупки відповідально та не квапитись з вибором, адже порівняльний аспект ще ніхто не відміняв!