Всі новини
на фото таунхаус на продажу в Черкассах

Тепло без зайвих витрат — реальність наших днів

Зміна тарифів в Україні змусило багатьох серйозно задуматися про шляхи скорочення витрат на комуналку, тим паче з приходом зими. Однією з найбільш обтяжливих статей у пакеті платежів у черкащан, і жителів будь-якого іншого населеного пункту нашої країни, стала оплата послуг підприємств, що постачають тепло у наші будинки. У середньому, частка опалення може становити більше половини від загальної суми.

 

Тому, у цій статті ми спробуємо хоча б в ознайомчому порядку розглянути основні способи скорочення витрат на тепло у міських квартирах і приватних будинках.

Колективні і індивідуальні методи підвищення теплоефективності у багатоквартирних будинках

На фотографіЇ сучасна багатоповерхівка з коричневою обробкою.У міській багатоповерхівці за збереження тепла і скорочення витрат на опалення можна і потрібно боротися як в індивідуальному порядку, так і колективними методами.

До колективних можна віднести:

  • встановлення будинкових теплолічильників;
  • утеплення під’їздів і горищ;
  • заміну вікон і дверей у під’їздах на енергозберігаючі системи;
  • установку доводчиків на дверях.

На жаль, далеко не завжди вдається знайти спільну мову з сусідами по будинку, а будь-які індивідуальні дії допоможуть знизити вартість опалення тільки у тому випадку, якщо ви встигли встановити індивідуальне опалення. Квартирні лічильники тепла, на жаль, у наших будинках поки не прижилися.

Проте, будь-які енергозберігаючі заходи допомагають підвищити ефективність опалення, тому відмовлятися від них не варто.

До таких індивідуальних заходів належать:

  • установка теплоізоляції на зовнішні стіни;
  • заміна вікон та зовнішніх дверей на енергозберігаючі та своєчасне переведення віконної фурнітури на зимовий режим експлуатації;
  • установка сучасних радіаторів опалення з високою тепловіддачею (великий вибір якісних і ефективних радіаторів Ви можете знайти у будь-якому інтернет-магазині опалювальної техніки);
  • утеплення підлог для жителів перших поверхів і стель для тих, хто живе під горищем або дахом.

Здешевлення опалення у приватних будинках

На фото приватний будинок з великими вікнами,побудований за сучасними технолгіями. У приватному будинку, що не залежить від міських тепломереж, у власника набагато більше можливостей знизити вартість кожної кілокалорії тепла. Основні принципи, закладені у систему заходів щодо скорочення витрат, схожі з тими, якими керуються жителі багатоповерхівок:

  • скорочення теплових втрат за рахунок поліпшення теплоізоляції вікон, дверей, вікон, даху і стін;
  • установка високоефективних радіаторів або конвекторів;
  • вибір у якості джерела енергії теплогенераторів на дешевих видах палива (твердопаливні котли, геліосистеми, теплові насоси);
  • уникнення втрат тепла на ділянках теплотрас, які проходять поза опалювальних приміщень (якщо котельня знаходиться не у будинку).

Важливим фактором, який може стати причиною нерівномірного опалення і зайвих витрат на обігрів житла, можуть стати різноманітні помилки, які допускаються на етапі проектування або монтажу опалювальної системи. З цієї причини її створення або модернізацію краще доручити професіоналам, які, так би мовити, «собаку на цьому з’їли».

Робіть висновки і починайте економити вже зараз!

Як бачимо, доклавши певних зусиль, Ви цілком можете знизити розмір щомісячних платежів за тепло і при цьому істотно підвищити рівень комфорту у будинку.

Вивчайте пропозиції на ринку теплотехніки, обирайте найбільш актуальні для Вас варіанти і сміливо реалізуйте їх у своєму житлі!