Всі новини
Напруга 220В

Яку напругу обрати для власного житла?

220В чи 320В

Я думаю, усі ми чули про таку напругу, як 220 В. Вона необхідна для роботи практично усієї техніки, без якої вже важко уявити життя — телевізори, комп’ютери, мікрохвильові печі та ін. Але останнім часом усе частіше зустрічається трифазна напруга потужністю 380 В.

І під час будівництва приватного сектору, не важливо будуєте Ви його для себе чи на продаж, рано чи пізно постає питання яку ж саме напругу обрати. Не скажу за усих, але ми віддаємо перевагу саме — 380 В. На це є декілька причин, давайте дізнаємось які саме.

Перш за усе давайте розберемось, що таке 380 В та 220 В та чим же вони відрізняються?

Більшість сайтів переповнені різними науковими термінами і щоб не писати тут того, що зрозуміє лише досвідчений електрик або знавець фізики ми проведемо невелику аналогію. Подумайте, що буде зручніше та швидше? Наливати воду у чайник з трьох глечиків по черзі або наливати воду з трьох чайників одночасно до повного наповнення чайника? Звичайно, другий варіант! Саме у цьому і полягає головна відмінність домашньої мережі у 380 В(3 фази) від стандартної 220 В(1 фаза).

А для тих, хто усе таки щось тямить у цих справах: напруга 380 В називається лінійною та діє у трифазній мережі та між будь-якою з трьох фаз, а напруга 220 В називається фазною і діє між кожною з трьох фаз і нульовим провідником.

Тепер давайте розглянемо переваги та недоліки такого типу напруги:

Щодо недоліків:

  • — у порівнянні з 220 В це дорожче обладнання та більша напруга і як наслідок рівень небезпеки вище.

Щодо переваг:

  • — потужність обмежена тільки перетином дротів,
  • — економія при трифазному споживанні,
  • — живлення промислового обладнання,
  • — можливість перемикання однофазного навантаження на «хорошу» фазу у разі погіршення якості або якщо пропаде живлення.

Так чому ж зазвичай у наших квартирах напруга 220 В, а не 380? Запитаєте Ви. Справа у тому, що до споживачів потужністю менше 10 кВт, як правило підключають одну фазу. Це означає, що у будинок вводиться одна фаза та нульовий провідник. Однак, якщо ви плануєте споживати потужність більше ніж 10 кВт, як досить часто буває у будинках, котеджах та таунхаусах, тоді звичайно краще трьохфазна напруга. Це дозволить Вам значно заощадити на перерізі дротів, на безпекі та електроенергії.