Кожен, хто сьогодні наважується на будівництво приватного будинку, мріє про те, щоб у результаті на світ з’явилося, так би мовити, «родове гніздо», яке простоїть ще кілька десятиліть, а радість і комфорт від проживання у ньому легко компенсують усі витрати нервів, часу і коштів.
Але, на жаль, не всі, отримують результат, на який розраховували. І зараз ми спробуємо розібратися, з чим це може бути пов’язано.
Головна помилка під час будівництва
Така “спокуса” може переслідувати Вас протягом усього процесу будівництва. А результатом може стати, як мінімум, розчарування після переїзду до будинку, як максимум — поява ще одного «довгобуду», який, зазвичай, не має кінцевої дати.
Отже, зустрічайте — «лідери народної економії» за кількістю проблем різного масштабу. Ми опишемо ситуації-помилки у будівництві і наслідки, які можуть Вас підстерігати.
1. Економія під час купівлі ділянки
Як відомо, хороше дешевим не буває. Ця прописна істина відома всім, але деякі безтурботно вважають, що саме їх випадок — це щасливий виняток із правил.
Але давайте залишимо “за кадром” юридичну сторону та поговоримо про параметри, які мають безпосереднє відношення до будівництва.
Розташування ділянки
Серйозними мінусами вважаються:
- ⠂Віддаленість,
- ⠂Кутова орієнтація,
- ⠂»Червона лінія» по сусідській межі.
Форма і розміри ділянки
Краще обирати ділянку квадратної форми, на якій оптимально побудувати будинок у центрі ділянки.
Інфраструктура
У цьому пункті можна розглядати як властивості самої ділянки, так і найближчої території.
На цьому навряд чи варто економити, адже самостійна прокладка всіх магістралей і отримання дозвільної документації може перевищити очікування у кілька разів.
2. Економія на дослідженні грунту
Ми нікому не рекомендуємо відмовлятися від цих витрат, адже лише за наявності цих відомостей архітектор зможе правильно спроектувати фундамент. І не розраховуйте на те, що «фундаменти сідають разом з архітекторами»: є ситуації, коли на певному типі грунту просто неможливо спроектувати щось пристойне і довгострокове.
3. Економія на проекті
Майже у всіх цивілізованих країнах прийнято “знайомитись” з архітектором свого майбутнього будинку до придбання ділянки під будівництво. І вже з ним, досвідченим професіоналом, радитись щодо покупки. Дуже раціональний підхід, який дійсно може заощадити кошти на виправленні недоліків ділянки.
Але, на жаль, українці ніколи не відрізнялися далекоглядністю, тому будемо орієнтуватися на «національні особливості».
Сьогодні в Інтернеті і спеціалізованих журналах публікується чимало «типових проектів приватних будинків». У таких роботах є і грамотне внутрішнє планування і ефектні елементи, а фасад і план кожного поверху можна розглянути з усіх боків.
Мінус, власне кажучи, один: Ви бачите тільки «верхівку айсберга», а детальну документацію, кошторис і вимоги Ви отримаєте на руки тільки після додаткової оплати фірмі, яка цей проект розробила. А безкоштовним, як відомо, буває тільки сир у мишоловці: після придбання повного комплекту проектної документації Ви можете виявити, що цілком скромний на вигляд будиночок може обійтися вам у цілий статок.
4. Економія під час вибору будівельної компанії
З ліцензією, пакетом документів і відповідними гарантіями. У ній виявиться і персональний менеджер, і кваліфікований прораб, і сумлінні робітники, яким не байдужа їх репутація. А ваша роль буде набагато приємнішою, ніж у тому випадку, якщо, у цілях економії, ви вирішите взяти на себе невдячну працю та контролювати будівництво самостійно.
5. Економія на чорнових матеріалах
Чорнові і будівельні матеріали (цегла і пінобетон, цемент і пісок, фундаментні блоки і перекриття, арматура і металовироби, штукатурка і шпаклівка та тому подібне) — це те, що непомітно після завершення будівництва, але служить основою, від якості якої залежить загальний результат.
6. Економія на обсязі робіт
Приємно бачити, що початковий кошторис хоча б частково відображає реальні витрати. Але не завжди бажання збігаються з дійсністю.
І сумлінні будівельники, на відміну від тих, хто навмисно занижує ціни, щоб вигідніше виглядати на фоні своїх конкурентів, зазвичай готові навести резонні аргументи, щодо необхідності виконання певних робіт. Але якщо їх аргументи вас не переконали і ви все таки вирішили змінити майстрів, будьте готові до результату, подібного у випадку економії на чорнових матеріалах.
7. Економія на комунікаціях
Як правило, всі, хто наважується побудувати власний заміський будинок, не економить на звичайних інженерних системах.
Електропостачання та опалення, водопостачання та каналізація, вентиляція і кондиціонування — все це «інженерка», що забезпечує мінімальний рівень звичного комфорту для сучасної людини.
Але зовсім іншу позицію займають деякі замовники, коли будівельники радять їм подбати додатково про автономні системи життєзабезпечення. Єдине, що передбачається — це власне джерело тепла, тобто бойлерна. А ще можна забезпечити свій будинок більш потужною системою електроенергії, автономною системою охорони, якісними фільтрами для води і спеціальною вентиляцією.
Підіб’ємо підсумки
Навряд чи, хтось із Вас буде стверджувати, що будівництво — це простий і безтурботний процес, але якщо дотримуватися правил, наведених вище, можна уникнути маси серйозних проблем.
Наші контакти: (097) 818 75 13, (093) 353 11 67