5 ідей для оформлення вузької ділянки. Маленька ванна кімната у домі або таунхаусі.
Як надати привабливий вигляд вузькому шматочку території на якій Ви мешкаєте? Здається, що цю проблему доволі важко вирішити: такі місця дуже часто залишаються занедбаними. Та це потрібно виправляти! На нижче приведених прикладах садів ми покажемо, як це можна зробити.
Якщо ділянка простора та має правильну форму, труднощів з її благоустроєм, як правило, не виникає. Є фантазія — є і простір для її реалізації. Проте, усе значно важче, якщо територія невелика за розмірами, ділянка землі вузька та ще й знаходиться не на сонячній стороні. Але, не варто засмучуватись, навіть при таких умовах можна створити чудовий сад. Ми пропонуємо п’ять прикладів таких ділянок, на яких вдалось створити гарний ландшафт. Можливо, вони надихнуть та стануть у пригоді саме Вам!
1) Сад із вічнозелених рослин.
«Серцем» або основою цього фрагменту саду є світло-коричнева гравійна доріжка. Її ніжний колір контрастує з різноманітними відтінками зелених рослин. А неправильна форма доріжки сприяє тому, що вона, як стрічка в’ється в непримітному, на перший погляд, місці. В гравії, «зовсім випадково» розміщені кам’яні плити, котрі були ніби викинуті на берег звивистої зеленої річки.
2) Сад з доріжкою із гравія.
Хвиляста лінія доріжки із ущільненого гравія сполучає усі частини прибудинкової території: патіо, садок з в’юнких рослин, вересові хащі та «зелену вітальню». Теплий колір покриття став ідеальним фоном для рослин. Дана композиція виглядає вишукано, але без претензій. Окрім цього, для цього саду обрано рослини, які потребують мінімального догляду.
3) Сад з квітучих в’юнких рослин.
Через невеликі розміри цього сонячного саду довелось відмовитись від кустарників і клумб та замінити їх на вертикальні композиції — різноманітні ліани, що обплітають стіни будинку та опори огорожі.
Для створення неповтоного ландшафту використовуються не тільки звичні декоративні якості ліан, безліч листя, що заповнює простір ніжною зеленню. Пикрасою також є квіти, котрі в залежності від виду рослини, цвітуть навесні або влітку.
4) Сад з газоном.
Ця вузька, добре освітлена ділянка по формі гармонує з рештою сада, у якому домінує простір, зайнятий травою.
5) Сад із папороті.
Сад розташований між глухою стіною будинку та парканом. Він справляє враження дикого та пишного. У цій гущі зелені видніється доріжка з фрагментів колотого каменю. А стіни будинку та паркану «обіймає» дівочий виноград, який восени створює вогнену картину саду.