Всі новини
Металочерепиця

Металочерепиця-найпопулярніший матеріал для покрівлі даху

Затишок при будь-якій погоді

Ми вже розповідали Вам про профнастил, а сьогодні на черзі ще один покрівельний матеріал — МЕТАЛОЧЕРЕПИЦЯ.

Цей матеріал з’явився на нашому ринку не так давно, але, не зважаючи на це, дуже стрімко набрав популярність. Це пов’язано з тим, що металочерепиця нагадує усим улюблену покрівлю з керамічної черепиці.

До основи металочерепиці входить оцинкована сталь, іноді алюміній. Стандартна товщина металочерепиці (металічний лист + покриття) — 0,45-0,50 мм. Така товщина збільшує не тільки її твердість та терміни експлуатації, але і вартість, нажаль.
Для якої покрівлі призначена металочерепиця?

Металочерепиця, переважно, призначена для покрівель , що мають просту форму, наприклад, двосхилих. Проте, останнім часом, її усе частіше використовують для покрівель зі складною формою, а також покрівель з люкарнами(вид дахового вікна). Взагалі, фірми рекомендують монтувати металочерепицю на покрівлях з кутом нахилу скатів не менше ніж 14 градусів. Рідко зустрічаються моделі, які можна укладати на покрівлях з кутом нахилу 9 градусів.

Листи великі і маленькі.

Металочерепиця виробляється у вигляді листів. Штамповка дозволяє отримати на одному листі рельєф як у декілька рядів, так і в один ряд. Ширина листів як правило 1-1,1 м. Довжина — від 0,5 до 8 м, а інколи навіть сягає 12 м. 1 м2 покриття важить близько 5 кг. Якщо дах має просту форму та велику площу, то великі листи — це найкраще рішення. Для покрівель з невеликою площею чи складною конфігурацією(наявні скати, виступи, люкарни та ін.) бажано використовувати металоформатні листи металочерепиці. Потрібно також враховувати і здатність листів до деформації: під впливом температури вони розширяються та стискаються, чим менше розмір, тим менше виникає напруга. Оптимальна площа листа — від 0,3 до 2 м2.

Високі та низькі.

Листи металочерепиці відрізняються не тільки розмірами, але і висотою хвилі. Звичайна висота хвилі — 30-45 мм. Але випускають листи з нижчою(20 мм) та вищою(до 63 мм) хвилею. Чим вище хвиля, тим твердіше лист та тим він дорожче. Саме тому листи з високою хвилею використовують не для усьго скату, а для ділянок, де твердість має неабияке значення. Листи з низькою хвилею дешевше та ними перекривають більшу частину поверхні скату.

Кольорові та блискучі.

Завдяки тому, що до складу захисного покриття входять фарбувальні пігменти, металочерепиця може бути практично будь-якого кольору. Окрім кольору, захисні оболонки надають черепиці блиску або ж, навпаки, створюють матову поверхню.Колір можна підібрати згідно з оточуючим ландшафтом або зовнішнім виглядом фасаду або будинку. Виробники пропонують від 5-6 до декількох десятків основних кольорів. Стандартними кольорами є червоний, вишневий, коричневий, зелений, сірий та чорний.

На якій основі.

Для металочерепиці не потрібен суцільний дощатий настил. Достатньо покласти підпокрівельну плівку, а на неї обрешітку та контробрешітку, завдяки яким між плівкою та металочерепицею залишається повітряний проміжок(або зазор), що дозволяє вентилювати підпокрівельний простір, аби там не конденсувався водяний пар та підпокрівельні шари не перегрівались.

Корисно знати.

Тепло та тихо. Профнастил та металочерепиця — відносно легкі матеріали. Маленька вага — це одночасно і перевага, і причина низької шумоізоляції. Шум дощу, граду тощо не буде заважати у тому випадку, якщо виконати теплоізоляцію покрівлі за допомогою матеріалів з високими звукоізолюючими властивостями, наприклад мінвати. Якщо звукоізоляція особливо важлива, тоді краще покрити дах композитною металочерепицею, яка дуже добре «поглинає» звуки.

Вірне складування.

Покрівельний матеріал, до того як він потрапляє на дах, НЕОБХІДНО зберігати у сухому та добре вентильованому місці. До того ж класти його на підлогу ні в якому разі не можна! Краще тримати його на дерев’яних підставках, перекладаючи листи дерев’яними рейками, щоб вони не торкались один одного. Якщо матеріал покритий захисною плівкою, знімати її потрібно безпосередньо перед укладкою.

Свіжий вигляд.

Щоб дах з укладеним профнастилом або металочерепицею довго зберігав свою початкову форму, так сказати, та презентабельний вигляд, його потрібно кожні 5-7 років, а іноді і частіше, мити водою. Воду подають зверзу униз та по боках, починаючи з конька даху, так, щоб вона не потрапила під листи і не намочила утеплювач. Якщо у Вас є можливість, краще буде, якщо для цієї операції Ви наймете клінінгову компанію з професійним обладнанням та досвідченим персоналом!