Приватизація землі
Обираючи будинок покупець звертає увагу на безліч факторів: віддаленість від міста, мальовничість природи, інфраструктура, стан доріг, ціна та інші фактори. Проте, є ще один, незначний, на перший погляд, аспект, як СТАТУС ЗЕМЛІ. Адже купуючи будинок чи таунхаус ми також купуємо і землю, на якій цей будинок стоїть. На що впливає статус землі, що таке приватизація, а також її переваги…на усі ці питання допоможе відповісти ця стаття.
Отже, існує два в’заємозамінних варіанти: 1) земля, на якій розташоване котеджне містечко або будинок знаходиться у приватній власності власника таунхауса(будинку); 2) або у його оренді. У першому випадку на покупця оформлюється як земля, так і будинок. А у другому випадку покупець опиняється у ситуації змішаного володіння: будинок знаходиться у його власності, а ось земля — орендована.
Що ж таке приватизація? По суті це відчуження землі у держави на користь приватного власника. Звичайно, володіння земельною ділянкою накладає на Вас і деякі обов’язки. По-перше використовувати землю тільки за цільовим призначенням, по-друге Вам потрібно буде сплачувати податок, не порушувати прав інших власників та ін.
Проте, я думаю, це ніщо у порівнянні з тим чим ризикує власник орендованої землі. Адже юридично він має значно менше прав. І в один прекрасний день його ділянка може знадобитись орендодавцю, скажімо, для будівнцтва або інших цілей. Землю доведеться віддати і зовсім неважливо, що на ній стоїть будинок, у якому проживають люди. Ви також не застраховані від того, що може зрости орендна плата. І варто відмітити важчу процедуру оформлення орендних відносин, ніж право власності. Тому чи варто так ризикувати?
Що ж стосується переваг приватизованої землі:
- — найголовніша — це стабільність,
- — простота та доступність оформлення земельної ділянки,
- — конкретно визначений статус ділянки,
- — немає жодних обмежень у строках користування,
- — право власності дозволить Вам бути повноправним господарем на своїй землі,
- — Ви зможете продати, подарувати, обміняти або передати її у спадок.
Єдиним недоліком прийнято вважати її ціну. Але, самі подумайте, можливо варто трохи переплатити та бути власником на постійній основі, аніж кожного разу перейматись за долю своєї земельної ділянки?