Чудові правила дизайну.
Погодьтесь? Повертаючись додому після важкого дня або запрошуючи гостей, нам понад усе хочеться, щоб вдома було затишно та внутрішня обстанова тішила око. Ну, і звичайно кожній господині хочеться почути «Ухти! Як у тебе чудово!». І ми Вам відкриємо секрет — для цього зовсім не обов’язково запрошувати дизайнера. Адже, знаючи основні правила дизайну можна самостійно створити стильний інтер’єр, що вразить будь-якого дизайнера.
1) Отже, по-перше, Вам варто визначитись з функціональним призначенням приміщення. Ніякий дорогий ремонт або меблі не врятують ситуацію, якщо дизайн погано продуманий. З чого почати: враховуйте Ваш спосіб життя, звички, розпорядок дня та заняття. Перерахуйте та напишіть які приміщення Вам потрібні, а які — ні. Іноді, навіть незначні зміни у плануванні можуть додати Вам, скажімо, гардеробну або кабінет. Подумайте про те, які зони реально поєднати (кухня-їдальня, кухня-гардероб та ін.). Накресліть план приміщення та розташуйте на ньому меблі, щоб обрати найоптимальніший варіант.
2) Продумайте настрій та характер. Перш ніж зайнятись облаштуванням подумайте який настрій Ви б хотіли створити у цьому приміщенні і як почувати себе у ньому — розслаблено або сповненим енергії. Не менш важливим моментом є кольорова гама — спокійна або яскрава. Які матеріали та фактури будуть використані — теплі та натуральні або, навпаки, штучні та гладкі поверхні. Грайте з контрастом масштабів — великі та дрібні предмети. Це дозволить уникнути одноманітності та створить стимулюючий вплив. Головне — їх повинно щось об’єднувати (форма, колір, фактура).
3) Колір та фактура завжди разом.
Їх слід продумувати нерозривно один від одного, оскільки одне впливає на сприйняття іншого. Холодні кольори чудово підійдуть до приморських теплих районів. У північному місті (кімнаті) вони, скоріш за усе, будуть виглядати дуже сумно. Теплі кольори створюють відчуття ніби у кімнаті на декілька градусів тепліше. Яскраві кольори недоречні для ванної кімнати та спальні. Їх краще використовувати у кімнатах, де Ви не проводите багато часу. Викоистовуючи в інтер’єрі один домінантний колір важливо урізноманітнити фактуру, щоб уникнути монотонності.
4) Освітлення — найчуттєвіша складова дизайну інтер’єру. Ви не повірите, але правильне освітлення відображає настрій та кардинально змінює атмосферу приміщенння. Світло впливає на наші емоції та думки. Отже, максимально використовуйте денне світло, не перекривайте вікно! Використовуйте дзеркала, адже вони не тільки додають світло, але і візуально збільшують кімнату. Штучне світло створює атмосферу затишку та закінченності, тому використовуйте весь арсенал: лампи на стелі, торшери та навіть свічки.
5) Деталі визначають інтер’єр. Деталі — це усе те що «кричить» про те, що це саме Ваш будинок. Відповідально підійдіть до вибору шафи, адже її колір та матеріал зададуть тон усьому приміщенню. Як Ви вже зрозуміли, між різними елементами повинні бути якісь сполучні моменти. Наприклад, різноманітні подушки — це ідеальний спосіб об’єднати усі кольори та фактури приміщення у єдину схему. Слід приділити особливу увагу віконному дизайну. Обравши нейтральний колір фіранок, менша вірогідність того, що він Вам швидко набридне. Тканини роблять приміщення більш обжитим та затишним. Використовуйте подушки, пледи, накидки та ін. м’якенькі вироби.
6) Оточуйте себе тим, що любите. Дуже часто нам буває важко розлучитись з речами, що пов’язані у нас з якимись спогадами, емоціми або певним етапом життя. І не потрібно! Набагато важливіше — знайти ідеальне місце для того, що ми любимо. Почніть з того, що звільните усі стіни та поверхні. Тепер розставляйте знову, намагаючись не повторюватись. Картини та фотографії у рамці повинні стати основними предметами у Вашій кімнаті. Освітлення, колір та розміщення меблів — усе це можна організувати навколи них. Не вішайте картини занадто високо! Вони будуть гармонійно дивитись на рівні очей людини середнього зросту. Полички також вельми важливий елемент у дизайні. А також не забувайте про наявність живих квітів, адже вони мають властивість надихати та привносити життя у будинок!
Джерело: https://www.adme.ru