Більшість із нас вже чули про таку форму нерухомості, як дуплекс. Але мало хто точно знає, що із себе представляють дуплекси та чим вони відрізняються від звичайних таунхаусів. У цій статті ми розберемо що таке дуплекс та які його характерні особливості?
1. Дуплекс — це окремий будинок, поділений на дві секції. Ці секції об’єднані одним дахом і бічною стіною. Таке житло розраховане максимум на дві сім’ї. А також, кожна секція має свій вхід. Більшість вважає, що дуплекс це той самий таунхаус, але це не так. Хоче, не можна заперечувати, що у них є багато спільного.
2. Планування дуплексів
Основним доказом того, що дуплекс схожий на таунхаус, є планування (у кожній секції воно ідентичне):
⠂ загалом, на першому поверсі знаходиться кухня, вітальня, ванна і підсобні приміщення, наприклад, котельня.
⠂ на другому поверсі може знаходитись кілька спальних кімнат.
» Цікаво, що в Америці почали будувати нові дуплекси, які складаються з трьох секцій. У третій секції знаходиться тренажерний зал, пральня, кінотеатр та інші подібні приміщення. Обидві сім’ї можуть користуватися третьої секцією спільно.»
2.1. Відмінності від таунхаусів:
⠂Розподіл на секції. У дуплексі не більш двох секцій для проживання двох сімей. У таунхаусах може бути до 5-6 секцій, у яких мешкають незнайомі один з одним сім’ї.
⠂Дуплекси будують в основному у деяких країнах Європи, а от в Україні такі будинки поки не набули популярності, а от таунхауси, навпаки, дуже популярні.
2.2. Схожість з таунхаусами:
⠂Ідентичне планування секцій.
⠂Обидва об’єкти переважно будуються подалі від центральних районів міст.
⠂Обидва об’єкти можна вважати відносно новими видами будівель на ринку нерухомості.
3. Трохи з історії
Вперше дуплекси почали будувати в Англії. Їх зводили для підростаючого покоління. Наприклад, якщо у родині хтось із дітей одружувався або виходив заміж, то вони переселялися до другої секції будинку. Спочатку ця секція не була повністю ідентичною основному будинку, а будувалась тільки в якості прибудови.
Зараз же існує дуже багато проектів дуплексів, які будуються з розрахунком на повністю однакові секції. За кордоном в дуплексах живуть люди середнього достатку. А у нас же все навпаки, вони прирівнюються до житла елітного класу.
» Доречі, оскільки в дуплексах зарубіжних країн проживають в основному близькі родичі або друзі, то ділянку за будинком вони не ділять, а перетворюють її на загальний майданчик, де, наприклад, може знаходитись дитячий куточок «
Висновок:
З огляду на неймовірну популярність заміського житла, а також те, що більшість зараз хочуть мати свій власний будинок за містом, забудовники зробили акцент на різноманітність заміської нерухомості. Вкладати гроші у ці будинки не тільки вигідно, але і неймовірно приємно, оскільки купуючи такий об’єкт, ви отримуєте можливість жити в екологічно чистому районі, вести своє господарство, відпочивати на природі, а також мати свій власний куточок, куди ви можете повертатись кожного дня.