Всі новини
Ванна кімната

Маленька ванна кімната

Маленька ванна кімната у домі або таунхаусі, що варто знати.

Що варто враховуваты, плануючи облаштування невеликої за розмірами ванної кімнати? Як на обмеженій площі розмістити умивальник, унітаз та душ? Давайте, спробуємо розібратись.

Де?

Маленька ванна на першому поверсі у, так званій, денній зоні не тільки замінить додатковий туалет у домі, а також, вирішить проблему ранкових черг у великій сім’ї, а за необхідністю — виконає функцію ванної кімнати для гостей. Маленька ванна кімната, що розташована біля входу стане у пригоді особливо вдень: у ній можна швидко прийняти душ після роботи або прибирання прибудинкової території. Маленька ванна кімната також може знаходитись у нічній зоні будинку, особливо якщо сімейна ванна занадто маленька для того, щоб у ній розмістити ще душ, окрім ванни. У такому разі, її можна розмістити поруч зі спальнею для гостей або по сусідству з дитячою кімнатою.

Душ. З кабінкою або без?

У маленькій ванній кімнаті ми розміщуємо душ у кутку, а якщо приміщення вузке або має нішу — між двома стінами.

Разом з зливною решіткою у підлозі. Програма мінімум — це вільне місце розміром 80 на 80 см, душ на стіні та зливна решітка у підлозі, яка має відповідний ухил. Під час купання ми закриваємо це місце спеціальною шторкою. Це типове рішення у ванних кімнатах для людей з обмеженими можливостями — під такий душ легко в’їхати на інвалідному кріслі.

Душовий піддон без кабіни.

Це чудова ідея, якщо у Вас дуже маленька ванна кімната. Навіть самий крихітний піддон для душу з шторкою не обмежує рухи під час купання так, як закрита кабіна аналогічного розміру. Окрім того, унітаз та умивальник можуть знаходитись на меньшій відстані від душового піддону, ніж від кабіни. Стандартна глибина душового піддону — 15-16 см, але існують також і більш глибокі, а деякі з них навіть ідуть з сидінням.

Душова кабіна.

Вона вартує дорожче та вимагає більше місця, аніж піддон. Проте, якщо замість квадратної ми оберемо популярну останнім часом п’ятикутну або напівкруглу кабіну, то ми зекономимо трохи місця. Але, при цьому слід пам’ятати, що не усі кабіни однаково зручні. Моделі з зрізаним кутом або з злегка заокругленим краєм вміщатимуть значно більше, ніж кабіни у вигляді сектора кола(овалу).

Маленьке приміщення змушує шукати компороміси, проте не варто іти на них жертвуючи Вашим комфортом.

Унітаз. Підлоговий унітаз(турецькийл) або консольний?

Підвісний унітаз. Кріпиться на сховані у стіні стелажи, завдяки чому бачок для води та труби не видно. Консольні унітази зараз користуються великою популярністю, адже підлогу легше тримати у чистоті, а над стелажем можна розмістити зручну поличку. Найменші унітази мають довжину від 46 см. Плануючи установку підівісного унітазу, необхідно пам’ятати про те, що до його довжини варто приплюсувати ширину стелажа та товщину гіпсокартонної плити його общивки — разом вийде близько 15-20 см.

Щодо підлогового унітазу або, як його ще називають, унітаз-компакт. Він представляє собою єдине ціле з бачком для води. Зазвичай довжина такого унітазу складає близько 67-70 см, а ширина — 35-37 см. Останнім часом на ринку з’явились компакти спроектовані спеціально для невеликих за розмірами приміщень. Вони мають вертикальний злив, завдяки чому їх можна встановити ще ближче до стіни. Довжина таких компактів складає близько 60 см. Ми також можемо обрати комбінований варіант — консольний компакт або підлоговий унітаз з бачком для води сховану у стіні.

Умивальник. Тільки не занадто маленький!

Умивальник у ванній кімнаті, на відміну від умивальника у туалеті, призначений не тільки для миття рук, але і для виконання інших дій, наприклад, для бриття або нанесення мейкапу. Саме тому він не повинен бути занадто маленьким. Мінімальна ширина умивальника у ванній кімнаті складає 40-45 см, а глибина — 40 см.

На ринку представлені кутові моделі. Такий умивальник дійсно дозволить максимально використати кутову частину приміщення, але користуючись ним Ви будете дивитись у куток.

Більш вдалим рішенням являються асиметричні кутові моделі. Біля такого умивальника ми,скоріше за усе, будемо стояти напроти стіни. Встановлюючи прилад слід пам’ятати про вивід гарячої та холодної води у точно запланованому місці. Як візуально збільшити маленьку ванну кімнату?

Ми дивимось на інтер’єри закритих маленьких приміщень тільки зблизька, тому деталям у ванній кімнаті слід приділити особливу увагу. Дзеркало, склоблоки, прозорі та напівпозорі матеріали візуально збільшують приміщення! У маленьких ваннах краще не використовувати велику плитку, не викладати масивні візерунки, а також не застосовувати матеріали з виразною фактурою. Кольори мають бути світлими, а напроти входу краще помістити умивальник з дзеркалом.

Біде та унітаз — 2 в 1.

Олексій Раков, голова представництва Geberit, вважає, що маленька ванна кімната — це завжди компроміс між функціональною зручністю приміщення та можливістю розстановки у ній різних приладів, елементів та аксесуарів. Сучасна ванна кімната передбачає наявність умивальника, унітаза, біде, ванни та/або душової кабіни. І досить часто при реконструкції розмістити такий необхідний мімінум приладів виявляється нереальною задачею. Чудовим рішенням буде застосування кришок-біде Geberit AquaClean. Вони дозволяють встановити замість двох окремих сантехнічних приладів один, який виконує функцію і унітаза, і біде. Таке рішення дозволить без втрати функціональності розставити необхідні або додаткові прилади у ванній кімнаті невеликих розмірів та зробити її більш комфортною. Причому вартість такого рішення знаходиться практично на рівні окремого біде.

Ще один спосіб зекономити площу невеликої за розміром ванної кімнати — застосування схованих у стіні систем монтажу та консольних сантехприладів. Така система монтажу закриває усі трубопроводи та зливні бачки, а консольна сантехніка займає менше місця, ніж звичайний компакт.