Натяжні стелі
Натяжна стеля підходять абсолютно для усіх приміщень: квартири, котеджи, офіси, готелі, ресторани, спорткомплекси, школи, музеї та т.ін.
А стелі, які просочені спеціальним антибактерицидним розчином використовуються навіть у медичних установах. А широкий вибір кольору та фактур дозволить втілити у життя будь-які дизайнерські рішення.
Чому усі віддають перевагу саме натяжним стелям, а не, скажімо, фарбі або шпалерам. Тим паче, що натяжна стеля далеко не найдешевший варіант. Справа у тому, що якщо Ви оберете натяжну стелю, то Ви зможете на довгий час забути про ремонт, оскільки прослужить вона Вам не менше 10 років. І там де, здавалося б, Ви переплачуєте, насправді Ви економите. Окрім того, якщо раптом Вам набридне колір або фактура, Ви з легкістю зможете її замінити на іншу: каркас вже є і Вам потрібно лише витягнути старий та закріпити новий. Натяжні стелі чудово приховують усілякі тріщини та нерівності на стелі, дефекти, електроприлади та ін. конструкції, забезпечують надійну звуко- та термооізоляцію. З їх допомогою можна створити різноманітні конструкції, збільшити кімнату. Вони не вигоряють та не змінюють кольору з часом, а також чудово підтримують мікроклімат у приміщенні.
1. Матеріали виготовлення полотна:
1.1. Стеля із ПВХ плівки.
Тонка ПВХ плівка зварюється із окремих смуг — це робиться на спеціальному обладнанні. Для монтажу полотна приміщення нагрівають тепловою гарматою до 60-70 градусів. Плівка розтягується та злегка обвисає, після чого її натягають на заздалегідь змонтований каркас. Охолонувши, стеля із ПВХ стане гладкою та туго натягнутою.
1.2. Стеля з тканини.
Ця еластична тканина на вигляд та за фактурою дещо нагадує матеріал для жіночих панчіх. Потрібний колір полотна досягається за допомогою спеціального полімерного покриття тканини, а вологостійкість — лаковим покиттям. Така стеля безпечна, легка та виглядає дуже естетично. А ще вона «дихає». Ширина такої стелі може бути будь-якою, а служитиме вона справно протягом багатьох років.
2. Конструктивні різновиди натяжних стель:
Загалом, усі конструкції кріпляться до стін однаково — за допомогою багета. Це такий спеціальний профіль, що умонтовується по усьому периметру кімнати.У нього вставляється полотно стелі та кріпиться гарпунним або безгарпунним методом.
2.1. Проста однорівнева стеля:
- — легка у монтажі,
- — недорога,
- — довговічна,
- — не боїться температурних перепадів,
- — проста у догляді,
- — нескінченна різноманітність кольорів, малюнків та фактур. Є можливість зробити фотодрук.
2.2.Складна багаторівнева стеля.
Рівні такої стелі можуть бути утворені двома способами. За допомогою гіпсокартонних констукцій або спеціальних профілей, що дозволяють створювати багаторівневі стелі виключно за допомогою натяжних полотен. Другий спосіб вважається не таким пильним та швидшим. Зазвичай, такі конструкції складаються з різних полотен (як за фактурою, так і за забарвленням), комбінація яких дає дуже цікаві результати. А також, багаторівнева стеля чудово приховає будь-який дефект. Найпопулярніші конструкції подібного типу — двоярусні.
3. Стеля із звукоізоляційними властивостями.
Як відомо, у наших багатоповерхівках чутно абсолютно все. І щоб цього уникнути Вам необхідна звукоізоляція не тільки стін, але і стелі. І у разі установки натяжної конструкції можна змонтувати спеціальну акустичну стелю. Вона зроблена із спеціального поліефірного волокна — це полотно з малесенькими численними дірочками (їх близько 200 штук на квадратний метр).
4. Популярна стеля «Зоряне небо».
Для створення такого ефекту використовують звичайну стелю(частіше за все -глянцеву), а також оптоволоконні нитки торцевого перетину. Інший спосіб створення «зірок» — застосування кришталевих розсіювачів (криштали Swarovski). Головна деталь такої стелі — це генератор світла, який ховають під натягнуту поверхню.
Є дві технології виготовлення даної стелі — з проколом полотна і без проколу. У кожної з технологій є свої переваги. Метод виготовлення без проколу полотна забезпечує його цілісність і найбільше підходить для стель з глянцевою і сатиновою фактурою. Що стосується технології з проколом полотна, то вона застосовується для стель із тканини, які гірше пропускають світло.
5. Різноманітність форм натяжної стелі:
5.1. Плоскі поверхні.
Найчастіше люди віддають перевагу саме такій формі, адже це класика, а ще така стеля чудово маскує усі нерівності та різні дефекти стелі.
5.2. Багаторівневі натяжні стелі.
Скільки саме зобитити рівнів — залежить лише від забаганки замовника та майстерності дизайнера. Загалом, їх к-ть необмежена, як і к-ть кольорів та відтінків. Даний вид стелі дозволяє робити зонування приміщення. А якщо ще й з фактурами пофантазувати, то можна отримати щось дуже казкове та незвичайне.
5.3. Арочна форма.
Коли прямокутні лінії Вам здаються занадто нудними можна організувати м’який перехід стелі до стіни. Або можна зробити стелю у формі купола. Підйом при цьому може бути який завгодно, а радіус кривизни може мати будь-яке значення. Плюсом цього варіанту є те, що у кутках таких арок можна заховати комунікації.
5.4. Хвилеподібна форма.
Досить цікаво на стелі виглядають гребні хвилі. У хвиль може бути різна або однакова висота та амплітуда. Вони можуть іти вздовж усієї стелі або її периметра.
5.5. Конусоподібна стеля.
Цей варіант може знадобитись тоді, коли у приміщенні є колони. Такий вид стелі плавно переходить до них та завершує загальну картину. При цьому конус може з’являтись як зі спільної площини або представляти собою окремий елемент. Його основа може бути краплеподібної, прямокутної, овальної та круглої форми. На стелі може бути і декілька конусів.
6. Види фактур натяжних стель: глянець, сатин та матова поверхня.
6.1. Найдешевший варіант — матова натяжна стеля.
Він дуже нагадує віртуозно відштукатурену поверхню. Один із найпопулярніших видів стелі, дуже добре поєднується з прямими площинами та класичним інтер’єром.
6.2. Глянцева стеля (або лакова) здатна візуально збільшити кімнату.
Вона чудво пасуватиме до невеликої кімнати, ванни, басейну. Особливо вдало буде виглядати оздоблення такою фактурою темних кутків. Варто пам’ятати, що не слід заставляти меблями кімнату з такою стелею, інакше приміщення буде виглядати занадто.
6.3. Сатинова стеля схожа на поверхню вкриту фарбою з легким блиском.
На відміну від матової поверхні, тут присутній відображаючий ефект. Але не такий дзеркальний, як у глянцевій стелі, а більш м’який. З такою шовковистою стелею у кімнаті одразу стає затишно, саме з цієї причини таку стелю частіше за усе встановлюють у спальні. Доречі, за такою стелею дуже легко доглядати, усе що потрібно — протирати її сухою ганчіркою.
7. Різноманіття кольорів полотна.
Кольорова гама натяжних стель практично безмежна. Існує дві основні палітри — тепла та холодна. Останні зроблять кімнату візуально вище та ширше. А от теплі кольори ідеально підійдуть для тих приміщень, у яких вікна виходять на північ. Яскраві кольори будуть активізувати людину, слугуючи таким собі подразником. Тому, їх краще використовувати, скажімо, у вітальні. А ось для спальні та дитячої кімнати слід обрати щось нейтральне та спокійне. Це може бути стеля білого, ніжно-зеленого або блакитного кольору.
Запам’ятайте!
- — збільшить кімнату: чорна, біла, фіолетова, синя стеля.
- — зробить кімнату затишною та теплою: червона, жовта, помаранчева стеля.
- — підкреслить вишукану і дорогу обстановку: світло-сіра стеля.