Що ж собою являє пальо-ростверковий фундамент?
Ще донедавна у будівництві були поширені чотири види фундаменту: пальовий, стрічковий, плитний та стовпчастий. Причому, перевага, найчастіше, віддавалась стрічковому, адже його закладають нижче точки промерзання грунту, завдяки чому будівля стоїть надійно. Проте, цей нульовий рівень «влітає в копієчку» забудовнику і, в результаті, замовнику.
На скільки? На цілих 45 % кошторисної вартості усіх робіт. Ось чому новий фінський вид фундаменту нульового рівня — пальо-ростверковий став так швидко набувати популярності останнім часом. Адже обійдеться він Вам близько у 10-25% від загальної кошторисної вартості, а все завдяки тому, що не потрібно ставити щити та монтувати їх дерев’яними брусками, а також, немає необхідності у демонтажі затверділого бетону. Плюс пальо-ростверковий фундамент відмінно справляється зі своєю задачею на схилах, ділянках з нерівним рельєфом та на нестійкому грунті. Якщо будівля планується масивна та не одноповерхова — саме такий нульовий рівень здатен витримати усе.
Ростверк — це плита або балка, що пов’язує палі між собою над рівнем землі. Ця технологія чудово зарекомендувала себе при зведенні каркасних будинків. Він поділяється на кілька видів та може бути: монолітним, збірним та збірно-монолітним.
А паля — це, загострений з обох боків, стрижень, який заглиблюють у землю, для додавання міцності фундаменту будівлі. За складом палі розділяються на: залізобетонні, металічні, бетонні, а також допускається виготовлення із дерева, проте для цього обирають види дерев, що слабо схильні до гниття, наприклад, дуб або модрина.
І, як завжди, розглянемо його переваги та недоліки: По-перше, він вимагає менших витрат часу та матеріалів на його укладання, особливо, якщо порівнювати з стрічковим. Такий вид фундаменту дозволяє знизити тепловтрати через фундамент, оскільки ростверк не торкається мерзлого грунту(за умови утеплення ділянки під ростверком). Зменшує рівень вібрацій будинку(особливо актуально, якщо будинок знаходиться біля транспортних магістралей).
Правда, такий фундамент має і свої недоліки:
Необхідність заглиблення паль на чималу глибину.
Місце під ростверком необхідно заповнювати та утеплювати. Ось і усе на сьогодні! Сподіваємось, ми трохи внесли ясність, що ж таке пальо-ростверковий фундамент.